Jak se efektivně zbavit prachu?

Prach je velký nepřítel nás všech. Můžeme uklízet často a pravidelně, ale vždy se objeví zas a znovu. Všechny moderní úklidové prostředky však obsahují mnoho chemických látek. Navíc prach patří mezi nejčastější alergeny. Proto v domácnosti alergika rozhodně nemá co dělat. Jak se jej tedy efektivně zbavit? Dáme vám pár rad a tipů.

Ekologický úklid se vyplatí

Nemusíte kupovat drahé čističe a prostředky, které stojí spoustu peněz a ve finále vám tak skvělou službu neudělají. Nábytek můžete efektivně umývat doslova tím, co domov dal. Můžete vyzkoušet například smíchat vodu s jednou lžící olivového oleje a trochou octa. Ocet je perfektním pomocníkem proti skvrnám a pomůže vám zbavit se také prachu.

Ovšem často si vystačíme i s málem. Obyčejná mikrofázová utěrka lehce navlhčená si dokáže s prachem poradit velmi spolehlivě. Prach se drží zejména na policích. Proč nevyzkoušet osvědčené rady našich babiček? Prach z obývací stěny a z poliček snadno odstraníte směsí z běžného rostlinného oleje, který smícháme s pár kapkami vonné olejové esence. Vznikne tak směs, kterou stačí přelít do rozprašovače. Poté už jen nastříkáte na suchou mikrotenovou utěrku a můžete leštit. Získáte tak ekologickou a velice praktickou leštěnku doslova za pár korun.

Praktické rady, jak minimalizovat vznik prachu v domácnosti

Abyste minimalizovali prach v interiéru, je třeba zajistit určitá opatření. Velmi dobrým pomocníkem je kvalitní filtr vzduchu, který vás zbaví nepříjemných drobných prachových částic. Čalouněný nábytek patří také mezi významné lapače prachu, mnohem praktičtější je kožený nebo dřevěný. Prach se hodně usazuje také v kobercích, je tedy vhodné zvážit i variantu dřevěné podlahy.

A rada na závěr, prach je třeba utírat pomalu. Aby nedošlo k jeho rozvíření, je lepší postupovat opatrně. Použít můžete také prachovky, které využívají statické energie.

© 2019 Všechna práva vyhrazena EKO-DOMOV, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone